Historie klubu

V současné době je hlavní osou činností celé TJ Václavovice oddíl kopané, který byl   založen jako SK dne 15.3.1944 a v tento den schválen Českým fotbalovým svazem. Dne 28.2.1944 proběhla ustavující schůze, na které byl zvolen první výbor oddílu kopané.

Jelikož ve Václavovicích nebylo hřiště pro kopanou, dohodl výbor propůjčování hřiště s okolními fotbalovými kluby AFK Šenov, Meteorem Vratimov, ČAFK Hrabová, SK Radvanice.

První přátelský zápas sehrály SK Václavovice na hřišti AFK Šenov proti Janovicím s výsledkem 1:2. Na podzim roku 1944 zahájily SK Václavovice oficiální soutěž. Od počátku činnosti oddílu probíhala jednání o získání pozemku pro vybudování vlastního hřiště. To se podařilo na podzim roku 1945, kdy byly na pozemku pana Josefa Raise zahájeny práce na budování hřiště. Zároveň byla provedena výstavba dřevěných kabin a oplocení. 1.9. 1946 bylo hřiště slavnostně otevřeno mistrovským utkáním s mužstvem SK Brušperk prohrou 1:2.

Od roku 1948 byl fotbalový oddíl přejmenován a organizován pod hlavičkou TJ Sokol Václavovice.

V letech 1957 až 1958 byly vybudovány zděné kabiny, které byly přestavěny do stávající podob v letech 1976-1989. V roce 1980 byla provedena drenáž hřiště, která má ale s podmáčením při deštích problém stále. Hlavním důvodem je zřejmě blízkost potoka a rybníku.

Účast v okresních fotbalových soutěží oddíl kopané přerušil jen v letech 1952 a 1954-1956. Toto tříleté přerušení zavinilo nedostatek hráčů. Hřiště ale i v této době sloužilo dětem i mládeži. Současně s mužstvem dospělých byla zajišťována i činnost mládežnické kopané. Žáci a dorost vždy doplňovali fotbalovou činnost oddílu. Dorostenci byli v různých obdobích účastníky i krajských soutěží, ale vždy na kratší dobu. Žáci získali ve své soutěži i přebornický titul okresu.

Muži se v okresním přeboru převážně umisťovali ve středu tabulky, občas předvádělu horší výkony, zaznamenali ale také skvělé úspěchy, jakými byla například jejich účast v krajské soutěži nepřetržitě od roku 1980 do roku 1989.

V podzimní sezóně 2006/2007 fotbalolového oddílu TJ Václavovice se všem příznivcům a členům kopané ve Václavovicích splnil jejich sen - travnaté hříště. Realizaci snu však předcházela usilovná snaha fotbalových nadšenců v obci.
V roce 2004 byla uspořádána veřejná sbírka občanů na vysázení travnatého porostu na hříště. Na jaře roku 2005 byla brigádnicky, členy fotbalového oddílu, provedena příprava pro položení trávníku. Staveniště pak bylo předáno firmě „Zelený pažit" ze Žabně, která provedla shrnutí nepotřebné škváry, byly vykopány drenážní rýhy, navezena hrubá struska a kamenivo.
V létě byl navezen vegetační substrát a do něj zaseta tráva a plocha uválcována. Musela býti namontována čerpací stanice pro závlahový systém. Náklady na vybudování travnatého hříště byly celkem 1 894 314,- Kč. První utkání na novém travnatém hřišti bylo sehráno proti Frýdlantu n.O. "B" , kdy jsme zvítězili 5:0 a první branku na trávě vstřelil Roman Ludvík.

Celé údobí činnosti oddílu kopané bylo vždy organizováno dobrovolnými funkcionáři. Jména neuvádíme, protože jich za tu dobu bylo velmi mnoho. Mnozí již mezi námi nejsou. Na jejich počest se konaly "Memoriály v kopané" za účasti oddílu z okolních obcí.

Současný omlazený výbor oddílu kopané navazuje na předchozí generace a pokračuje v zajišťování chodu klubu. Rádi bychom na našem hřišti vytvořili příjemné prostředí, kde budou rádi trávit svůj volný čas jak hráči tak i naši fanoušci.

Rychlé kontakty

Předseda

Kuchař Jan

+420 603 412 003

hanyz@seznam.cz

Místopředseda

Ometák Lukáš

+420 724 573 269

ometak1@seznam.cz

Jednatel

Vítek Martin

+420 775 718 095

vitek@itprime.czPoužíváním tohoto webu souhlasíte s analýzou návštěvnosti pomocí souborů cookies.Cookies a podmínky užívání